Z nuly na 49 000 Kč. K odškodnění pracovního úrazu byla nutná přesná formulace
Laické nahlášení úrazu na pojišťovnu nemusí být vždy dostatečné. Potřebný popis úrazu pro pojišťovnu a pro potřeby…
Pokračovat v čteníPři pracovním úrazu máte nárok na náhradu ztráty na vašem výdělku neboli náhradu ušlé mzdy po dobu, kdy budete v pracovní neschopnosti.
Při pracovním úrazu má poškozený zaměstnanec nárok na náhradu ztráty na výdělku neboli náhradu ušlé mzdy, a to ve výši rozdílu mezi mzdou, kterou dosahoval před úrazem, a nemocenskou. Nárok zaměstnance vzniká každý měsíc a zaměstnavatel je povinen mu doplácet mzdu tak, aby to na svém rozpočtu vůbec nepoznal. Měl by průběžně v součtu dostávat tolik, jako by normálně pracoval.
V praxi se zaměstnavatelé často vymlouvají na svoji pojišťovnu a chtějí nahradit ušlou mzdu až po skončení pracovní neschopnosti. Na to nemají nárok. Pokud máte problém se zaměstnavatelem, který nechce platit průběžně ušlou mzdu, neváhejte se na nás obrátit, rádi vám pomůžeme získat to, na co máte nárok.
Řada poškozených se také obává z poškození vztahů se zaměstnavatelem při aktivním vymáhání svých oprávněných nároků. Tato obava je zbytečná, neboť zaměstnavatel je pro případy pracovních úrazů pojištěný. V těchto situacích nabízíme podporu jak pro poškozené, tak pro jejich zaměstnavatele, aby byl celý proces pro obě strany co nejjednodušší.
Přečtěte si, jak naše poradna funguje a jak vám můžeme pomociVáš dotaz: Dobrý den, před rokem jsem měl vážný pracovní úraz. Při práci mě srazil kamion. Nedostal jsem žádné bolestné ani za trvalé následky a zajímá mě, zda mohu požadovat náhradu od zaměstnavatele nebo od pojišťovny pachatele, který byl odsouzen. Přišel jsem o nohu, měl jsem zlomené hrudní obratle atd.…
Naše odpověď: Vážený pane, nároky lze uplatnit jak u viníka přímo, tak u jeho pojišťovny, ale i u Vašeho zaměstnavatele, pokud jde tedy o pracovní úraz. Procesně jsou v řešení různé rozdíly i výše odškodnění může být různá. A to podle toho, kde a jak budete nároky uplatňovat. Pro posouzení Vašich nároků od vás…
Zobrazit celé znění dotazu a odpovědiVáš dotaz: Dobrý den, 22. 7. 2016 jsem měl dopravní nehodu na motorce. Nehodu jsem nezavinil. Vše je sepsané v policejním protokole. Byl jsem 21 dní v pracovní neschopnosti - jako osvč. Z toho pět dní v nemocnici, kde jsem se podrobil operaci s rozdrceným varletem, které mi odebrali. Dokážete mi pomoci při…
Naše odpověď: Dobrý den, dokážeme Vám pomoci s řešením všech nároků z dopravní nehody včetně odškodnění nemajetkové újmy. Ušlý zisk se určuje standardně z daňového přiznání za rok až tři zpětně. Někdy lze použít i jiné metody výpočtu ušlého zisku. Pro bližší posouzení bychom však potřebovali vidět alespoň…
Zobrazit celé znění dotazu a odpovědiVáš dotaz: Dobrý den, přítel měl 18. 7. 2014 dopravní nehodu, když jel na motorce z pracovního pohovoru. Paní ho smetla autem a dostala za to podmínku. Přítel podstoupil operaci, protože měl otevřenou zlomeninu bérce. Pojišťovna mu vyplatila necelých 50 tisíc korun. Letos v dubnu musel přítel podstoupit tu…
Naše odpověď: Dobrý den, ano, všechny nároky, které uvádíte může Váš přítel uplatňovat, a to včetně ušlé mzdy z pracovního poměru a některé další nároky jako např. ošetřovné, cestovné. U uplatnění nároků z uzavřené, ale nerealizované pracovní smlouvy, je však třeba zjistit více informací a podle toho zvolit…
Zobrazit celé znění dotazu a odpovědiVáš dotaz: Dobry den, v červnu 2014 jsem měla autonehodu, kterou jsem nezavinila. Pán, který nehodu způsobil, měl mikropánek. Pán, který nehodu způsobil, měl mikrospánek. Utrpěla jsem tříštivou zlomeninu ruky a tříštivou zlomeninu klíční kosti. Dále tříštivou zlomeninu nohy pod kotníkem, zlomená žebra a…
Naše odpověď: Zcela určitě je možné nárokovat i odškodnění za vytrpěnou bolest v souvislosti s operací z letošního března. Vzhledem k závažnosti úrazu, který jste utrpěla, je částka necelých 80.000,- Kč poněkud nízká. Od ledna 2014 sice platí nový občanský zákoník a pojišťovny by při odškodnění újem na zdraví…
Zobrazit celé znění dotazu a odpovědiNapište nám a společně najdeme vhodné řešení situace
Poradna poškozeného zajišťuje profesionální pomoc v těch nejtěžších životních situacích. Od roku 2012 je provozována specializovanou právní společností European Compensation Services s.r.o., která se zaměřuje na pomoc poškozeným.
Díky poradně naleznete pomoc u více než 50 specializovaných advokátů, soudních znalců, psychologů a lékařů. Za dobu své existence pomohla společnost EUCS již více než 10 000 z vás. Přečtěte si více o společnosti EUCS a o tom, jaké je její poslání.
O poradněNašim klientům jsme pomohli získat odškodnění v celkové výši přes 1 miliardu korun. Pomůžeme i Vám.
Zúčastnili jsme se více než 1 350 sporů. Pouze v 7 případech jsme museli dát za pravdu pojišťovně.
Děkuji za opravdu rychlou odpověď paní Mgr. Janě Anně Morávkové. Včera večer jsem podala Poradně Poškozeného dotaz ohledně mého pracovního úrazu (výron kotníku). Neuplatnila jsem neschopenku, přesto mi ošetřující chirurg řekl, že mám přinést jakýsi formulář z podniku pro pojišťovnu, vůbec mě nenapadlo, že bych měla na něco nárok. Můj zaměstnavatel se s takovým případem prý zatím nesetkal. Určitě dám vědět, jak jsem dopadla s žádostí o bolestné. Ještě jednou moc děkuji paní Mgr. Jano Anno Morávková za Vaši rychlou reakci :), přeji jen to dobré a zdravím Dana Houšková.
Zákazník Poradny