Z nuly na 49 000 Kč. K odškodnění pracovního úrazu byla nutná přesná formulace
Laické nahlášení úrazu na pojišťovnu nemusí být vždy dostatečné. Potřebný popis úrazu pro pojišťovnu a pro potřeby…
Pokračovat v čteníPři pracovním úrazu máte nárok na náhradu ztráty na vašem výdělku neboli náhradu ušlé mzdy po dobu, kdy budete v pracovní neschopnosti.
Při pracovním úrazu má poškozený zaměstnanec nárok na náhradu ztráty na výdělku neboli náhradu ušlé mzdy, a to ve výši rozdílu mezi mzdou, kterou dosahoval před úrazem, a nemocenskou. Nárok zaměstnance vzniká každý měsíc a zaměstnavatel je povinen mu doplácet mzdu tak, aby to na svém rozpočtu vůbec nepoznal. Měl by průběžně v součtu dostávat tolik, jako by normálně pracoval.
V praxi se zaměstnavatelé často vymlouvají na svoji pojišťovnu a chtějí nahradit ušlou mzdu až po skončení pracovní neschopnosti. Na to nemají nárok. Pokud máte problém se zaměstnavatelem, který nechce platit průběžně ušlou mzdu, neváhejte se na nás obrátit, rádi vám pomůžeme získat to, na co máte nárok.
Řada poškozených se také obává z poškození vztahů se zaměstnavatelem při aktivním vymáhání svých oprávněných nároků. Tato obava je zbytečná, neboť zaměstnavatel je pro případy pracovních úrazů pojištěný. V těchto situacích nabízíme podporu jak pro poškozené, tak pro jejich zaměstnavatele, aby byl celý proces pro obě strany co nejjednodušší.
Přečtěte si, jak naše poradna funguje a jak vám můžeme pomociVáš dotaz: Dobrý den, jsem s manželem po nehodě, kde nejsme viníky. Já jsem v pracovní neschopnosti od 13. 9. 2013. Ušlý zisk v zaměstnání, poškozené oblečení, motorku v likvidaci a bolestné mi bude vyplácet pojišťovna viníka. Mohu požadovat i nějaké peníze přímo od viníka nehody, když nebudeme spokojeni s…
Naše odpověď: Dobrý den, v podobných situacích je obvyklé, že viník uhradí nad rámec plnění z povinného ručení částku přímo poškozenému. Může se jednat řádově o desetitisíce korun. Vyjímečně více. Toto "odškodnění" je však věcí dohody, není na něj zákonný nárok. Teoreticky lze dále uvažovat o odškodnění nároků z…
Zobrazit celé znění dotazu a odpovědiVáš dotaz: Na začátku loňského roku mě srazilo auto na přechodu. Utrpěla jsem vážné zlomeniny nohou a léčila jsem se skoro 12 měsíců. Dnes stále musím chodit na rehabilitace a nejsem schopná pracovat jako dříve. Měla jsem uzavřenou životní pojistku pro případ pracovní neschopnosti, invalidity a úmrtí v…
Naše odpověď: Na tento postup má pojišťovna podle zákona o pojistné smlouvě právo, nicméně máme zkušenost, že v případě zastoupení advokátem nejsou pojišťovny takto striktní. Mnohdy totiž pojišťovny vědí, že by u soudu pohořely. Téměř vždy totiž záleží na okolnostech konkrétního případu a mnohdy se podaří…
Zobrazit celé znění dotazu a odpovědiNapište nám a společně najdeme vhodné řešení situace
Poradna poškozeného zajišťuje profesionální pomoc v těch nejtěžších životních situacích. Od roku 2012 je provozována specializovanou právní společností European Compensation Services s.r.o., která se zaměřuje na pomoc poškozeným.
Díky poradně naleznete pomoc u více než 50 specializovaných advokátů, soudních znalců, psychologů a lékařů. Za dobu své existence pomohla společnost EUCS již více než 10 000 z vás. Přečtěte si více o společnosti EUCS a o tom, jaké je její poslání.
O poradněNašim klientům jsme pomohli získat odškodnění v celkové výši přes 1 miliardu korun. Pomůžeme i Vám.
Zúčastnili jsme se více než 1 350 sporů. Pouze v 7 případech jsme museli dát za pravdu pojišťovně.
Děkuji za opravdu rychlou odpověď paní Mgr. Janě Anně Morávkové. Včera večer jsem podala Poradně Poškozeného dotaz ohledně mého pracovního úrazu (výron kotníku). Neuplatnila jsem neschopenku, přesto mi ošetřující chirurg řekl, že mám přinést jakýsi formulář z podniku pro pojišťovnu, vůbec mě nenapadlo, že bych měla na něco nárok. Můj zaměstnavatel se s takovým případem prý zatím nesetkal. Určitě dám vědět, jak jsem dopadla s žádostí o bolestné. Ještě jednou moc děkuji paní Mgr. Jano Anno Morávková za Vaši rychlou reakci :), přeji jen to dobré a zdravím Dana Houšková.
Zákazník Poradny